Warning: Use of undefined constant ddsg_language - assumed 'ddsg_language' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/zoopsycholog/public_html/blog/wp-content/plugins/sitemap-generator/sitemap-generator.php on line 45
Życzenia Noworoczne 2017! | BLOG ZOOPSYCHOLOGA * kociego i psiego psychologa * * specjalisty relacji człowiek - zwierzę towarzyszące * behawiorysty

Życzenia Noworoczne 2017!

Najmilszy Czworonożny Przyjacielu!

W tym Nowym Roku życzę Ci:
 
Pełnej miski, koryta, karmnika, paśnika;
Nigdy więcej ochłapów, zgniłych resztek i śmieci;
Puszek i przysmaków zawsze z tej najwyższej półki;
Wonnego siana, zielonej soczystej trawy, tłustych robaków i pożywnych ziarenek;
 
I zawsze pod dostatkiem świeżej, czystej wody!
 
Ciepłej budy, obszernej obory, suchej stajni, zadbanego kurnika, spokojnego gniazda, przytulnej nory;
 
Własnego miejsca, w którym czujesz się dobrze i bezpiecznie!
W chorobie i starości – pomocy i zrozumienia;
 
Również ciepłego słowa i pocieszenia, gdy tego potrzebujesz, abyś nie czuł się samotny i odrzucony, gdy będziesz musiał nas opuścić.
 
Jeżeli nosisz obrożę, chip, tatuaż albo klips czy obrączkę, którą obdarował Cię człowiek – niech będzie to właśnie podarunek, świadectwo dbałości, nigdy zaś piętno niewoli;
 
Jeżeli masz smycz, to tylko, by łatwiej dogadać się z Twoim dwunożnym przyjacielem. Nigdy więcej biegania na łańcuchu czy drucie!
 
Poszanowania;
 
Czy mieszkasz w mieście czy na wsi, w oborze czy klatce, w mieszkaniu czy lesie, masz prawo do własnej godności. Bez bicia, krzyków, strzelania, naganki i złego podejścia. Aby ludzie traktowali Cię tak jak sami chcą być traktowani!
 
Prawdziwego przyjaciela;
 
Czy jeździ on Mercedesem, traktorem czy też wózkiem inwalidzkim. Tak byś nigdy nie czuł się dodatkiem, przedmiotem. Aby zawsze była między wami ta specjalna nić prawdziwej przyjaźni!
 
Radości z potomstwa;
 
Aby było zdrowe i szczęśliwe. Byś mógł się nim zająć i nacieszyć. Jeśli ma się znaleźć w nowym domu to nigdy zbyt wcześnie. Niech będzie to prawdziwie dobry dom!
 
Mądrych polityków – to taka odmiana dwunogów – którzy szczerze, z serca i rozumu, chcą coś dla Ciebie zrobić!
 
Kochany piesku, kotku, koniku, krówko, ptaszku i kimkolwiek jesteś!
Szczęśliwego Nowego Roku!

Zostaw odpowiedź